...ahol jó lenni... :)
Széchenyi nap :: 2022-09-21

Szeptember 21-én ünnepeltük meg iskolánk névadójának, gróf Széchenyi Istvánnak a 231. születésnapját. "A legnagyobb magyarról" minden évben a Széchenyi nap keretében emlékezünk meg, amit idén egy igazán illusztris helyszínre szervezett Vereckei Gyöngyvér, Olasz-Szabó Erzsébet és Nyíri-Szabó Eszter tanárnő, a Magyar Nemzeti Múzeumba.

A múzeum előtt került sor az ünnepélyes nyakkendőosztásra is, amelynek keretében iskolánk 9. évfolyamos diákjai a 10. évfolyamos iskolatársaiktól vehették át a szimbolikus ruhadarabot. A program tárlatvezetéssel gazdagított múzeumlátogatással folytatódott, amelynek keretében a diákok többek között A török kori Magyarországra jellemző öltözködéssel, a reformkor nagyjaival és a XX. század háborús történeteivel is megismerkedhettek. A Széchenyi napot végül egy össziskolai csoportképpel fejeltük meg, amit érdemes alaposan szemügyre venni, mert számos humoros, apró részletet rejt magában.

A fotókat Kroó Boglár (10. B) készítette.

GALÉRIA