Best of SZIG  2012/2013
  2. Kulin Andrea, Bognár Katalin, Feng Tian Bao - 10.e
  3. Krausz Dorottya - 11.b
:: Kerületi úszóverseny
Köszönjük a kerületi úszóversenyen való sikeres részvételt a következő tanulóknak:
  • Kárpáti Hunor (9.B)
  • Halasi Levente (11.C)
  • Takács Dávid (12.B)
  • Martinek Márton (12.B)
  • Langó Vivien (10.C)
Külön gratulálunk Czegle Fanninak (10.A), aki gyors, és hátúszásban I. helyezett lett.
:: BIG Filmfesztivál
Iskolánk 10. évfolyamos tanulója, Koszta Marcell, az idei, 7. alkalommal megrendezett BIG Ifjúsági és Diák Filmfesztiválon diák kategóriában I. helyezést ért el az "Egy Világ Neked 2012" című alkotásával!

:: Országismereti verseny
Az Angol Munkaközösség idén is megrendezte országismereti vetélkedőjét, ez évben az Amerikai Egyesült Államokról oldottak meg a csapatok feladatokat. A jó hangulatban és a szoros küzdelemben végül a következő csapatok állhattak fel a képzeletbeli dobogóra:

I. Tigers:
 Bial Bettina (13.A), Szerényi Réka (13.A), Kovács Gergő (13.A), Samu Bence (11.A)
II. Valentine's Angels:
 Tubai Valentin (12.A), Dávid Szonja (12.A), Kőfalvi Melinda (12.A), Molnár Petra (12.A).
III. Cultura Nostra:
  Borbás Gergő (11.A), Keszthelyi Klaudia (11.A), Kaldenekker Beáta (11.A), Miklós Norbert (11.A).

Külön elismerésben részesült a Teachers csapat (Szabó-Gyenes Szilvia, Kósik Dorottya, Dary Ildikó, Kelemen Krisztina tanárnők és Porhajas Tanár úr.)
:: Országismereti verseny

A Német Munkaközösség idén is megrendezte országismereti vetélkedőjét. Ez évben a diákok a bajor kultúráról, hagyományokról tartottak előadást az általuk kiválasztott témában.

Helyezettek:

1. : Izing Máté (11.D)
  2. : Porkoláb Zsófia,Zele Rita, Jakab Klaudia, Tóth Regina (11.E)
  3. : Tóth Viktória, Gödri Rita (11.D)

Különdíj: Monostori Máté, Török Mátyás (10.C)

:: Családi nap főzőverseny
  1. 11.b
  2. 10.e
  3. 11.d
:: Vetélkedő (Október 23.)
  1. 10.e, 11.d
  2. 9.c, 11.b
  3. 9.b, 10.c, 11.c
:: Kerületi kosárlabda bajnokság
Iskolánk kosárcsapata, a Széchenyi Dream Team az Újbudai Középiskolás Kosárbajnokságon II. helyezést ért el, megelőzve a képzeletbeli dobogó harmadik fokára felálló József Attila Gimnáziumot. A szervezők, akiknek ezúton is köszönjük a színvonalas bajnokság lebonyolítását, iskolánk csapatát egyértelműen a legsportszerűbb csapatnak nyilvánították ki. (Képek megtekinthetőek a Fotók között.)
:: Budai Diákolimpia
A kamaraerdei Budai Diákolimpia mezei futóversenyén gimnáziumunk mindkét lány kategóriában sikeresen szerepelt:
- az 5. korcsoportban (9-10. évfolyam) Fehér Dóra (9.B) I. helyezést,
- a 6. korcsoportban (11-12-13. évfolyam) Szerényi Réka (13.A) II. helyezést ért el.

A számított csapateredmény alapján az 5. és 6. korcsoportban is II. helyezést értek el a lányok.
:: Fotópályázat

Az V. Országos Lovas Rajz- és Fotópályázaton gimnáziumunk két tanulójának, Fehérvári Natasának (10.D) és Gödri Ritának (11.D) egy-egy fotóját a zsűri kiállításra méltónak találta. A kiállítás a szedresi Lovas Udvarházban (Tolna megye) augusztus végéig tekinthető meg.

:: Olimpiai vetélkedő

A tanév során iskolánk testnevelés munkaközössége 8 fordulós olimpiai vetélkedőt szervezett. Az olimpiák történelmével kapcsolatban kellett havonta 10 kérdésre válaszolni az osztályoknak.

Eredmények:

1. 12.A (Tubai Valentin)