...ahol jó (lenne) lenni... :)

Fakultáció választás

Kedves 10. és 11. évfolyamos tanulóink!

Az emelt szintű érettségi előkészítők kiválasztását az alábbi oldalon tehetitek meg.

www.szechenyigimnazium.hu/fakultacio/19

A jelentkezés második körének határideje: április 11. csütörtök. Az első körben megtett jelentkezésedet a második körben még módosíthatod. Ha nem módosítod, a már megtett jelentkezésed tekintjük véglegesnek.

II. hely: Berényi Lili

Emlék-rabság

Egy seb a kezemen.
Ez emlékeztet rád. Talán mert épp olyan beforratlan, mint amilyen hirtelen vége lett mindennek, mielőtt még felfoghattam volna.

III. hely: Varga Lili

Aznap éjjel, karácsonykor, fehér hó hullott alá az égből. Ezüstösen csillantak meg a pelyhek a holdfényben, és fehér paplannal terítették be az egész várost. A házak ereszeiről nyelvekként lógtak a jégcsapok. Egy fiatal fiú térdelt a hóban az egyik ilyen házikó oldalában. Arcát pirosra csípte a hideg, haja kócosan lógott csillogó barna szemeibe. Térdei előtt megviselt kalap hevert a hóban, jobb oldalán szeretett macskája szuszogott a téli hidegben.

Idén is lesz nyári kerékpáros vándortábor!

2019-03-01

Idén is lesz nyári vízivándor tábor!

Iskolánk 10.B osztályos tanulóinak egy csoportja látogatást tett az Erődítés Történeti Egyesület Karolina úti múzeumában és megtekintette az egyesület "Budapest ostroma 1944-1945 és légoltalom a II. világháborúban" című kiállítását. A kiállításon iskolánk volt tanulója és az Egyesület egyik alapítója, Csecserits Artúr vezette végig tanulóinkat, akinek előadása rendkívül érdekfeszítő volt, sikerült életközelivé tennie a letűnt történeti kort. Tanulóink rendkívüli érdeklődéssel hallgatták az előadást és nagyon sok ismerettel gazdagabban tértek haza a kiállításról!

Köszönjük az Egyesületnek a látogatás lehetőségét!

Március 22-én ünnepeltük a Víz Világnapját. Ebben az évben az esemény szlogenje:

Vizet mindenkinek!

Ez a jelszó pontosan érzékelteti, milyen nagy kihívás ma a világban, hogy minden élőlény számára elérhető legyen a víz.

Március 26-án a Víz Világnapja alkalmából a 10.A osztályos tanulók, Bóka Edit tanárnővel megtekintették Máté Bence mintegy hatszáz természetfotójából nyílt lenyűgöző szabadtéri kiállítását a Szent István Bazilika előtti téren.

2019-03-14

Gimnáziumunk méltóképpen megemlékezett a március 15. hőseiről. A fiatalos és színvonalas előadást Kelemen Krisztina, Vereckei Gyöngyvér és Mohay Erika tanárnő rendezte. A díszletet pedig Kurucz Petra tanárnő biztosította.

Köszönjük minden tanuló és tanárnő áldozatos munkáját! :)

GALÉRIA

Március 9-én az irodalomszerető lelkes ifjak Nagykőrösre látogattak Kelemen Krisztina tanárnő és Héger Ágnes tanárnő kíséretében, ahol egy frissítő, jó hangulatú séta után megtekintették az Arany János Múzeum interaktív kiállítását.

I. hely: Szűcs Panna

Még ma

Él az erdő, élek én is.
Énekelnék, hiába:
Taposnak a lombokon.
Méhek zsongnak körülöttem,
Fatörzsekben reng a régi
Dallam, korhadt oszlopok
Fekszenek egymást átkarolva,
Míg méz csorog a foltokon –
Gyanta csak az –
Takargatják arcukon.
Suta kezek. Torzulok.

:: Ideiglenes felvételi rangsorok
2019-03-09

A rangsor közzétételével egy időben adatvédelmi okokból a korábbi információs oldal működését megszüntettük.

Fakultáció választás

Kedves 10. és 11. évfolyamos tanulóink!

www.szechenyigimnazium.hu/fakultacio/19

Köszönjük az Egyesületnek a látogatás lehetőségét!

Vizet mindenkinek!

2019-03-14

Köszönjük minden tanuló és tanárnő áldozatos munkáját! :)

GALÉRIA

I. hely: Szűcs Panna

Még ma

Él az erdő, élek én is.
Énekelnék, hiába:
Taposnak a lombokon.
Méhek zsongnak körülöttem,
Fatörzsekben reng a régi
Dallam, korhadt oszlopok
Fekszenek egymást átkarolva,
Míg méz csorog a foltokon –
Gyanta csak az –
Takargatják arcukon.
Suta kezek. Torzulok.

II. hely: Berényi Lili

Emlék-rabság

Egy seb a kezemen.

III. hely: Varga Lili

:: Ideiglenes felvételi rangsorok
2019-03-09

Idén is lesz nyári kerékpáros vándortábor!

2019-03-01

Idén is lesz nyári vízivándor tábor!