Nyugat Anglia, Wales

Az idén Nyugat-Anglia vidékeit és Wales-et barangoltuk be. Külön busszal indultunk az iskolától és a Csalagút felé vettük az irányt, de még előtte meglátogattuk Brüsszelt, Belgium és az EU fővárosát, ahol finom vaníliás, csokis, tejszínes gyümölcsös gofrik társaságában meglátogattuk a város jelképének számító pisilő kisfiú szobrát, beszélgettünk a gyönyörű hófehér hattyúkkal Brügge takaros városkájában.

:: Tájékoztatás a 2019/2020-as tanévre felvettekről
2019-04-23

Tisztelt Felvételizők! Kedves Szülők!

A 2019/2020. tanévre intézményünkbe felvett diákok OM azonosítóit (jeligéit) az alábbiakban tesszük közzé:

Minden felvett és elutasított diáknak postai úton, levélben küldjük meg a felvételt, illetve az elutasítást tartalmazó határozatot. A beiratkozással és egyéb tudnivalókkal kapcsolatos részletek ezekben az értesítő levelekben találhatók.

Gratulálunk a felvételt nyert diákoknak!

Igazgatóság

Irodalmi elit kommandónk szerdán indult meghódítani a mesés Baja városát. Egy három órás buszút várt ránk, ahol a szokásos feladatokat kellett megoldanunk. Miután megérkeztünk, egyből el is mentünk várost nézni.

2019-04-11

Április 11-én, a költészet napján meghívott vendégünk Mile Zsigmond költő és zenész volt. Délelőtt rendhagyó irodalomórákon lehetett Vele találkozni. A 7. órában pedig - mivel az eredetileg elgondolt helyszín, a könyvtár kicsinek bizonyult :) -, vendégünk a Tükrös teremben mesélt, zenélt, verselt nekünk. Jó költőt, hiteles embert ismerhettünk meg személyében. A Vele való találkozásokban újraélhettük: szöveg és dallam édestestvérek!

2019-04-10

All About England címmel 2019. április 10-én tartotta az angol nyelvi munkaközösség országismereti vetélkedőjét, melynek témája idén Anglia volt. A 7 csapat prezentációval, süteménnyel és angol recepttel nevezett, majd quizjátékok során mérkőzött meg egymással a királyi család, a földrajz, az irodalom, a zenefelismerés és az Activity terén.

Nyugat Anglia, Wales

:: Tájékoztatás a 2019/2020-as tanévre felvettekről
2019-04-23

Tisztelt Felvételizők! Kedves Szülők!

Gratulálunk a felvételt nyert diákoknak!

Igazgatóság

2019-04-11