...ahol jó lenni... :)

A Zichy Szín-Műhely 2019. szeptember 30-án mutatta be gimnáziumunk tornatermében ADYnemADYde című darabját a költő halálának 100. évfordulója alkalmából. Az előadásban Farkas Franciska, az Aranyélet című sorozat sztárja is szerepelt. Vele beszélgettem a színműhely működéséről, Ady Endre megosztó személyiségéről, nem mellesleg a színésznő karrierjéről.

2019-11-05

A 9. évfolyam média tagozatosai a hazatérés témakörben kísérletezhettek kameramozgásokkal, beállításfajtákkal és hangulatokkal. A Gárdos Máté, Szunyogh Kamilla, Ágoston Erik és Bak Dániel összeállítású csoport alkotása türelmes, képekben gondolkozó rendezése, erős atmoszférája és a mindennapokat érintő, érettebb gondolatisága miatt érdemes a figyelemre. Vagy pusztán azért, mert ezek a fiatalok döbbenetesen jól tudnak hangulatokat megragadni.

:: Természettudományi vetélkedő végeredmény
2019-11-04

Kedves Diákok!

Lezárult a természettudományi vetélkedő. Az utolsó két forduló feladatait csak négy csapat oldotta meg, ezért a szóbeli forduló elmarad.

A legjobb eredményeket elért versenyzők:

1. Tudományzsenik: Ballai Zsófia, Kövesdi Kata, Stipsits Szilvia (11.B)
  2. Natürlich: Szaller Vivien, Schnörch Tekla, Herperger Noémi, Szabó Elizabet (11.C)
  3. Galanthus: Bócsa Hilda, Varga Réka, Ács Dorka (10.C)
  4. Természetesen: Lakatos Anna, Berta Boglárka, Szigeti Zsófia (9.C)

Gratulálunk a nyerteseknek, valamennyi csapatnak köszönjük a részvételt!

:: Pályaorientációs nap
2019-11-26

Kedves Diákjaink!

2019. december 7. napja, szombat, kötelező munkanap. Iskolánk erre a napra tette a pályaorientációs napot, amelyen a megjelenés kötelező! A pályaorientációs nap 9:00 órakor fog kezdődni, ezért kérem, hogy 8:45-re legyenek az iskolában. A program 10:45 órakor fog véget érni, volt diákjaink fogják az előadásokat tartani.

Kérem Önöket, hogy csütörtökön, november 28-án az osztályfőnöki órán legyenek kedvesek feliratkozni azokra az előadásokra, amelyeken részt kívánnak venni!

Köszönettel: Farkas Gábor

2019-11-17

Kárnyáczki László (11.B) HARMADIK helyezést ért el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Képítő Fotóköre által meghirdetett fotópályázaton, amelyre a szervezők Épített környezetünk-Kontraszt témakörben vártak pályaműveket.

A rendszerváltás 30. évfordulója alkalmából iskolánk lelkes történelemtanárai (Farkas Gábor, Kiss Tamás, Olasz-Szabó Erzsébet, Vereckei Gyöngyvér) Volt egyszer ... egy rendszerváltás címmel versenyt hirdettek. A 14 diák- és egy tanári csapat egy-egy rövid kiselőadás után játékos feladatokkal (pl. kvíz, filmtörténeti érdekességek, zenefelismerés) mérhette össze tudását. A korszak hangulatát segítette felidézni az a sok finom retro sütemény is, melyet a diákok készítettek.

:: Levelező tagozat első beszámoló
:: Pályaorientációs nap
2019-11-26

Kedves Diákjaink!

Köszönettel: Farkas Gábor

2019-11-17

:: Levelező tagozat első beszámoló
:: Természettudományi vetélkedő végeredmény
2019-11-04

Kedves Diákok!

A legjobb eredményeket elért versenyzők:

1. Tudományzsenik: Ballai Zsófia, Kövesdi Kata, Stipsits Szilvia (11.B)
  3. Galanthus: Bócsa Hilda, Varga Réka, Ács Dorka (10.C)
  4. Természetesen: Lakatos Anna, Berta Boglárka, Szigeti Zsófia (9.C)

Gratulálunk a nyerteseknek, valamennyi csapatnak köszönjük a részvételt!