Nyugat Anglia, Wales

Az idén Nyugat-Anglia vidékeit és Wales-et barangoltuk be. Külön busszal indultunk az iskolától és a Csalagút felé vettük az irányt, de még előtte meglátogattuk Brüsszelt, Belgium és az EU fővárosát, ahol finom vaníliás, csokis, tejszínes gyümölcsös gofrik társaságában meglátogattuk a város jelképének számító pisilő kisfiú szobrát, beszélgettünk a gyönyörű hófehér hattyúkkal Brügge takaros városkájában.

DátumEsemény
máj. 27., hétfőOsztályozóvizsgák kezdete, Német, francia szavalóverseny
máj. 29., szerdaOrszágos Kompetenciamérés
máj. 30., csütörtökKözösségi szolgálati naplók leadásának határnapja
máj. 31., péntekOsztályozóvizsgák vége
jún. 3., hétfőÉrettségi dolgozatok megtekintése, nyek írásbeli vizsga saját órán, a szóbelik a héten, saját órán
:: Ebédbefizetés
2019-05-12

A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara kilencedik alkalommal hirdette meg középiskolás diákok számára tudományos, kreatív pályázatát „Tudomány, ami összeköt, a kémia szerepe a mai társadalomban” címmel. A témakiírás az idei évben is aktuális kérdéseket boncolgatott.
A versenybe iskolánk három tanulója nevezett be:

• Csermői Mercédesz (10.A): ”Kiszabadult a kémia szelleme!”,
  • Csizmadiai Mariann (12.C):  „A kémia a mindennapokban”.
  • Ivánka Brigitta (10.A): „Energiaéhség- az energia felhasználása a Földön”

című munkáikkal. Csizmadia Mariann és Ivánka Brigitta a bíráló bizottság dicséretében részesültek.

A tanulók felkészítő tanára Bóka Edit volt.

Ezúton is gratulálunk!

Irodalmi elit kommandónk szerdán indult meghódítani a mesés Baja városát. Egy három órás buszút várt ránk, ahol a szokásos feladatokat kellett megoldanunk. Miután megérkeztünk, egyből el is mentünk várost nézni.

Nyugat Anglia, Wales

DátumEsemény
máj. 27., hétfőOsztályozóvizsgák kezdete, Német, francia szavalóverseny
máj. 29., szerdaOrszágos Kompetenciamérés
máj. 30., csütörtökKözösségi szolgálati naplók leadásának határnapja
máj. 31., péntekOsztályozóvizsgák vége
:: Ebédbefizetés
2019-05-12

A versenybe iskolánk három tanulója nevezett be:

• Csermői Mercédesz (10.A): ”Kiszabadult a kémia szelleme!”,
  • Csizmadiai Mariann (12.C):  „A kémia a mindennapokban”.
  • Ivánka Brigitta (10.A): „Energiaéhség- az energia felhasználása a Földön”

A tanulók felkészítő tanára Bóka Edit volt.

Ezúton is gratulálunk!