Munkaközösségek  Biológia-Kémia-Földrajz

:: Ifjú természettudós
2019-02-06

Kedves Diákok!

Lezárult az ötfordulós természettudományi vetélkedő. Az Ifjú természettudós versenyre 16 csapat nevezett.

A legjobb eredményeket elért versenyzők:

1. Suri Nikolett, Schnörch Tekla, Szaller Vivien (Stark 10.C)
  2. Kövesdi Kata, Bereczky Szilvia, Stipsits Szilvia, Ballai Zsófia (Tudományzsenik 10.B)
  3. Mosolics Réka, Szöllősi Fanni, Kóra Angéla (Almák 10.A)

Szép eredményeket értek el: Peepo (10.A), Okosokk (10.A), Logokások (9.A), Okoskák (9.B).

Minden versenyzőnek köszönjük a részvételt, gratulálunk a nyerteseknek!

2019-01-31

Iskolánk diákjai derekasan küzdenek a VIII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny elődöntőjén.

Minden induló csapatnak sikeres szereplést kívánunk!

Kedves diákok, ifjú természettudósok!

A Természettudományi Munkaközösség a korábbi tanévekhez hasonlóan idén  ismét csapatversenyt rendez Ifjú természettudós címmel.

A verseny kezdésének időpontja: 2018. november 5.

Egy kellemes őszi napon, 2018. október 8-án Bóka Edit tanárnő a Jókai kertbe szervezett kirándulást.

Kedves Diákok!

A Természettudományi Munkaközösség ebben a tanévben egy új Pályázatot hirdet, négy kategóriában „Szép természet” címmel.

2017-10-20

Az idei tanévben örömmel csatlakoztunk kolléganőmmel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem által középiskolai kémiatanárok számára szervezett szaktárgyi továbbképzéshez. Ez az előadás naprakész információkkal, régi és új módszertani ismeretekkel szolgált.

Kedves diákok, ifjú természettudósok!

A Természettudományi Munkaközösség a tavalyi tanévhez hasonlóan idén  ismét 2 fordulóból álló csapatversenyt rendez Ifjú természettudós címmel.

A verseny kezdésének időpontja: 2016. november 21.

Nem az iskolai tananyag számonkérése a célunk, hanem egyfajta nyitottság kialakítása a természeti jelenségek iránt. A kérdések, feladatok a biológia, fizika, földrajz, kémia tárgyköreire és az informatika tantárgyban szerzett ismereteitekre, valamint a mindennapi élet érdekes problémáira, jelenségeire vonatkoznak. Szeretnénk, ha minden érdeklődő, évfolyamától függetlenül, közel azonos esélyekkel indulhatna.

A jelentkezéseket 2016. november 18-ig várjuk.

Kedves diákok, ifjú természettudósok!

A Természettudományi Munkaközösség 2 fordulóból álló csapatversenyt rendez Ifjú természettudós címmel.

A verseny kezdésének időpontja: 2015. október 7.

Nem az iskolai tananyag számonkérése a célunk, hanem egyfajta nyitottság kialakítása a természeti jelenségek iránt. A kérdések, feladatok a biológia, fizika, földrajz, kémia tárgyköreire, valamint a mindennapi élet érdekes problémáira, jelenségeire vonatkoznak. Szeretnénk, ha minden érdeklődő, évfolyamától függetlenül, közel azonos esélyekkel indulhatna.

A jelentkezéseket 2015. október 7-ig várjuk