Munkaközösségek  Német-Francia-Olasz

Munkaközösség-vezető (történelem)
A 9.a osztályfőnöke

német nyelv, történelem

Elek Nóra tanárnő szervezésében olaszos diákjaink nemrégiben Észak-Itáliát is meghódították egy tanulmányi kirándulás keretében. Mert nálunk a nyelvtanulás és a kultúraközvetítés kéz a kézben jár, olaszul tanulni pedig valódi élmény. :)

:: Országismereti verseny
2023-09-25

Négyfordulós idegen nyelvi országismereti verseny indul, a részletekről érdeklődj szaktanárodnál!

A német-francia-olasz nyelvi munkaközösség plakátkészítő versenyt hirdet. Jelentkezni 4-6 fős csoportokban a szaktanároknál lehet.

Időpontok:

• Németországban: előreláthatólag 2020. március 17-24.
  • Német diákok fogadása: 2020. október

Elszállásolás mindkét esetben családoknál.

Költségek:

• Kiutazás: kb. 50000 Ft. (utazás repülővel)
  • Németek fogadásakor itthoni közös programokra: kb. 30000 Ft + szállás és ellátás a német diáknak.

Programok Németországban: városlátogatások (Köln, Aachen stb.), kirándulások, esetleg Belgiumba vagy Hollandiába is, közös és egyéni bulik, nyelvgyakorlás minden mennyiségben. Esetleges gyengébb német nyelvtudás nem akadály, a német diákok jól beszélnek angolul.

Jelentkezés a jelentkezési lap leadásával némettanárodnál vagy Porhajas tanár úrnál.

Jelentkezési határidő: 2019. december 17.

Időpontok:

• Németországban: előreláthatólag 2018. október 8-15.
  • Német diákok fogadása: 2019. március 19-26.

Elszállásolás mindkét esetben családoknál.

Költségek:

• Kiutazás: kb. 45000 Ft. (utazás repülővel)

Jelentkezési határidő: 2018. május 25.

Időpontok:

• Németországban: előreláthatólag 2017 tavaszán (valószínűleg április végén)
  • Német diákok fogadása: 2017. október végén
2015-04-17
:: Németországi csereprogram
2015-02-02

Időpontok:

• Németországban: előreláthatólag 2016 tavaszán (valószínűleg a tavaszi szünet után)
  • Német diákok fogadása: 2015. októberében

Elszállásolás mindkét esetben családoknál

Költségek:

• Kiutazás: kb. 40000 Ft. (utazás valószínűleg fapados repülővel)
  • Németek fogadásakor itthoni közös programokra: kb. 25000–30000 Ft

Jelentkezési határidő: 2015. február 28.