Tagok: Sándor Petra, Mekhachem Fatima, Provoda Panka, Gálosi Zsanett, pót tag: Szanati Zorka

Egyéni gyors korcsolyában: Sándor Petra 1. hely, Mekhachem Fatima 3. hely

Csapat váltó: 3. hely
Tagok: Zaccomer Ákos, Boksay Bendegúz, Mihály Roland, pót tag: Koleda János

Egyéni gyors korcsolyában: Zaccomer Ákos 4. hely

Gratulálunk!

A kerületi darts versenyen lányaink elsöprő sikert arattak. Az V. korcsoportot Schnörk Tekla (9.c), a VI. korcsoportot pedig Oláh Sára (10.a) nyerte.

Az Újbudai Széchenyi István Gimnáziumban nemcsak a fiúk, hanem a lányok is kiválóan űzik a labdarúgást. Női csapatunk a kerületi középiskolai bajnokságon ezüstérmes pozícióban zárta az őszi szezont. A lányok elmondása szerint tavasszal már a dobogó legfelső fokáért szállnak harcba!

2017-12-11

A múlt héten Battyány Ferenc tanár úr megrendezte hagyományos Mikulás túráját a budai hegyekben. A sötétedést is meghaladó program alkalmával kb. 25 diák még a Mikulással is találkozhatott, aki ki tudja, miért, de épp a Budai-hegységben lazított. :)

Még sok hasonló programot szeretnénk, tanár úr! :)

A kerületi középiskolai kispályás labdarúgó bajnokságon idén 9 fiú csapat indult. Gimnáziumunk válogatottja a döntőig küzdötte fel magát, végül a második helyezést érték el.

Iskolánk 4 csapatot nevezett a Kamaraerdőben rendezett versenyre. Minden csapat olimpiai pontot szerzett: 2.,3.,5., és 8. helyezést értek el diákjaink.

2017-10-09

Franciaország – Isola 2000: március 9-től 18-ig

Kedves sízni vágyók!

Streetball csapatunk megnyerte a kerületi VI. korcsoportos fiú streetball bajnokságot! A csapat tagjai: Boksay Bendegúz, Koródy Kristóf, Lados Erik, Boldizsár Tamás.

A vegyes csapatunk 3. helyezést ért el. Tagok: Burger Bíborka, Kirtyán Fanni, Antal Dávid, Tamás Gábor, Szigeti Bence.

2017-05-15

Az Újbudai Széchenyi István Gimnáziumban talán a röplabda számít a legnépszerűbb sportnak a diákok között. 2017-ben ennek a szeretetnek meg is lett az eredménye, ugyanis iskolánk lánycsapata és vegyes csapata is bronzérmet szerzett a kerületi röplabda bajnokságon.

2017-05-14

A gimnázium maréknyi csapata a hétvége folyamán, két nap alatt a Tekerj a sereggel! elnevezésű programsorozat keretében megkerülte kerékpárral a Balatont! A kb. 205 km-es távot számos kaland tette emlékezetessé: voltak iránytévesztők, akik a Káli-medencét is átszelték; volt, akinek egyszerre lett defektes mindkét kereke; volt, hogy egymást vontatták biciklivel.

A Támer Julianna tanárnő szervezte program egyben a tanár-diák-szülő együttműködésnek is kiváló példája.

Gratulálunk nekik! :)

A fővárosi költészetnapi versillusztrációs pályázat kiállításának megnyitóján részt vett a 9. és 10. évfolyam rajz tagozatos csoportja, mivel a pályázaton II. helyezést ért el Csiszár Dóra 10.b osztályos tanuló. A kiállításon szerepelt még Bársony Flóra, Szűcs Dominika és Varga Lili munkája is.

2017-04-20

A harmadik alkalommal megrendezett Fair Play Kupán gimnáziumunk labdarúgó válogatottja is megmérettette magát, és ifjúsági kategóriában a legjobb csapatnak bizonyult.

2017-04-09

Tàv: 60 km. Útvonal: Szentendréről erdei utakon felfelé, Pap rét-Visegràd, majd Dunaparton szembeszélben Dömös-Pilismarót, urána ismét hosszú emelkedő a hegyre, aztán Anna völgy-Dömör kapu-Szentendre. Maroknyi kis csapatunk remek hangulatban gyűrte le a nehéz terepet. :)

2017-03-23

Újabb jól sikerült bringatúrát tettek diákjaink Támer Julianna Tanárnő szervezésében, az úti cél ezúttal Pákozd volt.

Gimnáziumunk rettegett sakkcsapata 2017-ben is kiváló teljesítményt nyújtott a kerületi sakkbajnokságon.

A gimnázium sportolói ezúttal a kerületi úszóversenyen mérették meg magukat, és egytől egyig ragyogó egyéni teljesítményt mutattak!

Külön kiemelnénk Provoda Pannát, aki mellúszásban aranyérmet, hátúszásban pedig ezüstérmet szerzett! Szabados Endrét, aki mellúszásban a 4. helyen, illetve Mosolics Rékát, aki pillangóban szintén a 4. helyen végzett.

Eredmények

:: Képek: Mikulás túra
2016-12-10
2016-11-01

Franciaország – Isola 2000: január 20-tól 29-ig

Ha meg szeretnél tanulni sízni, vagy szeretnéd jól érezni magad a téli sportokat kedvelő társaiddal, úgy ne habozz, jelentkezz az idei sítáborunkba. Szálláshely: Residence Les Adrets

A diákolimpiai streetball bajnokság kerületi fordulóján a VI. korcsoportos fiúk között 2. helyezést ért el az Újbudai Széchenyi István Gimnázium csapata: Lados Erik (9.A), Antal Dávid (10.A), Tamás Gábor (10.A), Szigeti Bence (10.A), Hegedüs Ákos (11.C), Király Balázs (12.B).

2016-09-24

Remek hangulatban telt az első kerékpár túra!

:: Kerékpártúra
2016-09-19

Kedves Diákok!

Támer Julianna Tanárnő szombatra (szeptember 24.) kerékpár túrát szervez nektek. Előzetesen jelentkezni a túrára nála lehet.

• Tàv: 65 km
  • Úti cél: Lajos forrás (Szentendre)
  • Indulàs: 9.30, az iskola elől
  • Érkezés: kb. 16 óra

A kerületi sakk diákolimpián címvédő fiú csapatunk ismét 1. helyezést ért el. A csapat tagjai:

• Tornyai Ábel (10.B) - egyéni 1. helyezett
  • Trautmann István (10.C) - egyéni 4. helyezett
  • Juhász Ákos (11.C) - egyéni 5. helyezett
  • Ngo Duy Dai (9.A) - egyéni 6. helyezett

Gratulálunk a komolyságot és a humort egyaránt ismerő csapatnak! :)

Még csak egy hónap telt el az új tanévből, de már meg is született a gimnázium első sportsikere! Kosárlabdacsapatunk a kerületi streetball bajnokságon dobogós helyen végzett, bronzérmet szerzett!!!!

A csapat tagjai: Hegedüs Ákos (10.C), Antal Dávid, Szigeti Bence és Tamás Gábor (9.A) valamint Lados Erik (9.Ny).
Felkészítő tanáruk: Támer Julianna

Már mindenki megcsodálhatta a lépcsősoroknál függőlegesen logó díszítőelemeket, melyek azt a célt szolgálják, hogy némi kreativitással egy kis színt vigyenek a fehér falak monotonságába.

Ezeken az őszi hangulatú függőkön a díszített levelek sokasága mellett még találhatunk papírrepülőket, különböző terméseket, de a nagyon szemfülesek még egy gesztenyebabát is észrevehetnek.

1111 Budapest XI., Egry József utca 3. :: email: :: tel: +36 1 310-2948 :: OM: 102794