Természettudományos pályázat :: 2018-10-01

Kedves Diákok!

A Természettudományi Munkaközösség ebben a tanévben egy új Pályázatot hirdet, négy kategóriában „Szép természet” címmel.

Itt az idő, hogy a természettudományok szakterületén jeleskedő, a szépen rajzoló, ügyesen modellező vagy rímeket faragó diákok a fizika, kémia, informatika, matematika, biológia és földrajz tanórákon elsajátított ismeretek segítségével szemléltessék mennyire változatos és érdekes a minket körülvevő világ.

Kategóriák:

1. Novella, vers (Novella terjedelme: minimum két gépelt oldal vagy minimum öt versszakos vers.)
  2.  Poszter (mérete: 70x50-es karton, mellékeld a témakör részletes, három - öt oldalas ismertetését is).
  3.  Modell (mellékeld a modell bemutatásának írott változatát).
  4.  Ismeretterjesztő film (film időtartama 10 - 20 perc, elkészítésében maximum három fő vehet részt és mindhárman szereplőként is megjelenjenek benne).

Pályázat kezdete: 2018. október 1.

Pályázat vége: Az elkészült pályamunkát 2019. április 12-ig add át Kissné Dr. Pilbáth Zsuzsánna tanárnőnek.

Eredményhirdetés: 2019. április 26.

Díjak: Minden kategóriában a nyertes pályázó jutalma egy ötös osztályzat, abból a tantárgyból, amelyből a pályamunka készült. A beérkezett pályamunkákból az év végén egy kiállítást állítunk össze. A diákok szavazatai alapján a legjobb pályamunkák készítői közönségdíjban részesülnek. (Látogatás egy légtechnikai berendezésekkel foglalkozó cégnél majd közös vacsora egy étteremben).