Kémia fakultációs kirándulás :: 2019-09-30

Szeptember 22. – Európai autómentes világnap. Magyarország idén 18. alkalommal csatlakozott a környezetbarát, fenntartható közlekedést népszerűsítő Európai Mobilitási Hét és Autómentes Hétvége című nemzetközi programhoz, amelynek idei jelmondata: "Sétálj velünk!". A hétvégi programsorozat apropóján szeptember utolsó napján a 11. és 12. osztályos kémia faktosok is túráztak Bóka Edit tanárnő vezetésével.

Kihasználva a kellemes időt Buda egyik legszebb, látnivalókban gazdag terére a XI. kerületi Szent Gellért térre esett a választásunk. Az iskolától a helyszínt természetesen gyalog,10 perces sétával közelítettük meg. A Szent Gellért püspök nevét viselő tér jelentős tömegközlekedési pont, alatta hőforrásokat találunk, amelyekből a Gellért Szálló fürdőjét látják el gyógyvízzel. Miután alaposan körbe néztünk a téren a szálló oldalában, a Kelenhegyi úton indultunk tovább a pálos Sziklatemplomhoz érve. Érdemes bemenni és megcsodálni a hegyoldalban elhelyezkedő templomot, de sajnos ezt most mi idő hiányában nem tettük meg. Visszatértünk a lépcsőhöz, majd elindultunk a hegyoldalba a Gellért-hegy természetvédelmi területére. Az egyik kis leágazó sétányon letértünk a "főútról", ahol a kiépített kilátón egy padon ülve a környezetvédelemmel kapcsolatos kettő darab érettségi esettanulmányt elemeztünk önállóan. Majd a kiosztott munkalapokat a helyszínen meg is beszéltük, miközben a panorámában is gyönyörködhettünk.

Nagyon jól éreztük magunkat, így mindenkinek csak ajánlani tudjuk ezt a kirándulóhelyet!

11. és 12. osztályos kémia faktosok