Palócföld bringatúra :: 2018-09-09

Támer Julianna tanárnő június végén átmozgatta az iskola 18 vállalkozó szellemű diákját egy palócföldi bringatúrával. Több mint 250 km, hegyen, völgyön, sőt patakon át. Salgóbányától Kesztölcig. Megmásztuk Salgó és Nógrád várát, bemásztunk egy vulkánembrióba, és megtekintettük az ipolytarnóci 96 méter hosszú, megkövesedett fát. Hollókő egyik parasztházában aludtunk, hogy aztán fürödjünk a Bánki-tóban és a Dunában. Kiderült, hogy nem ismerünk szabályokat a királyréti hajtánypályán. És persze a Palócföldön is rábukkantunk egy-egy Széchenyi-emlékre.

Köszönjük a rengeteg élményt Támer Julianna tanárnőnek! Egyúttal jelezzük neki, hogy jövőre az Őrséget is bevennénk, sőt Kesztölcre is visszatekernénk. :)

A fotókat készítette: Gálosi Zoltán